Baskılar ve Posterler

İşyeri konsantrasyon dostu ve rahat olmalıdır. Bir ev ofisini nasıl dekore edeceğinizi görün.

Bir ev ofisi nasıl düzenlenir? Pratik ipuçları

Bir ev ofisi öncelikle uzaktan çalışma ile ilişkilidir. Bununla birlikte, hobilerinin bir parçası olarak yazmayı, programlamayı, tasarlamayı veya çeşitli yaratıcı şeyler yapmayı seven insanlar da buna sahip olmaya karar verirler. Bu tür durumlarda, çalışmak için alan çok önemlidir. Bir ev ofisinin nasıl ayarlanacağı konusunda size tavsiyelerde bulunuyoruz.

Bir ev ofisi hemen hemen her odada düzenlenebilir. En iyi seçenek, iş için bir yer ayarlayabileceğiniz ayrı bir odaya sahip olmaktır. Tavan arasında veya bodrum katında bir parça boş alana sahip kişiler rahat bir durumdadır. Bununla birlikte, bir çalışma alanını bir yatak odası, oturma odası ve hatta bir yemek odası ile birleştirmek için hiçbir engel olmadığını hatırlamakta fayda var. Sadece bunu ustaca yapmalısın. Bu yüzden bir ev ofisinin nasıl düzenleneceğini bilmeye değer.

Bir ev ofisini dekore etmeye nasıl başlanır?

Bir ev ofisini nasıl dekore edeceğinizi planlamaya başlamadan önce, çalışmak için doğru yeri seçmeniz gerekir. Onu bir oturma odası, yemek odası, mutfak veya yatak odası ile birleştirmeye karar veren kişiler, bu iki bölgeyi ayırmayı unutmamalıdır. Birkaç yol vardır: bir bölme duvarı, bir ekran, bir bölme, büyük bir kitaplık. Bu sayede, biraz mahremiyete ve profesyonel ve özel hayatın ayrılmasına güvenebilirsiniz (özellikle diğer hane halkı üyeleri mesai saatleri içinde dairede olduğunda). Ayrıca, ev ofisinizi yaptığınız işin türüne uygun hale getirmeniz gerekir. Sık sık web kamerası konuşmaları sessizlik ve uygun bir arka plan gerektirir. İyi aydınlatmayı da unutmamak gerekir. Müşterileri kabul eden kişiler, ev ofisinin profesyonel görünmesini ve dışarıdan iyi bir erişime sahip olmasını sağlamalıdır (evin tamamında yürümek pek iyi bir fikir değildir). Bir ev ofisi için ne kadar alana ihtiyaç duyulduğunu da düşünmeye değer. Bazen ihtiyacınız olan tek şey bir masa ve bir koltuktur. Bununla birlikte, ek bir dosya dolabına, bir kitaplığa ve hatta bir masa ve sandalyeye ihtiyaç duyan insanlar var. Bu, bir ev ofisinin nasıl dekore edileceğini etkileyen en önemli faktörlerden biridir.

Bir ev ofisi nasıl düzenlenir?

Bir ev ofisi ayarlamanın birçok yolu vardır. Düzenlemeyi planlarken, konsantrasyona yardımcı olması ve dikkati dağıtmaması gerektiğini unutmayın. Çalışma alanında da kendinizi iyi hissetmelisiniz, bu yüzden estetik değerleri önemlidir. Bir ev ofisi herhangi bir tarzda düzenlenebilir. Ancak en önemli şey, tüm dairenin tarzına uygun olması gerektiğidir. Diğer düzenlemelerden öğeler eklenmesine izin verilir, ancak bunlar hakim olamaz ve dekorun geri kalanına uymalıdır. Bir ev ofisi düzenlemenin anahtarı, masanın düzenlenmesidir. Doğal bir ışık kaynağının yakınında bulunmalıdır. Birçok kişi onu pencereye bakacak şekilde yerleştirmeyi tercih ediyor. Bu, güneş ışınlarının doğrudan monitöre düşmesini engeller. Diğer bir çözüm de masayı pencereye yanlamasına yerleştirmektir. Bu, odanın geri kalanını görmenizi sağlar. Doğal bir ışık kaynağına erişim imkansız veya zor olduğunda, çalışma alanının uygun şekilde aydınlatıldığından emin olmalısınız. Ofis düzenlerken işyerinin ergonomik olduğunu unutmamalısınız. Bu, uygun anlamına gelir:

  • masa ve koltuğun yüksekliği,
  • monitörden ve ışık kaynağından göz mesafesi,
  • Masa başında otururken vücut duruşu.

Ayrıca ev ofisinde ayağa kalkmak veya yeniden konumlandırmak için yeterli alan olmalıdır.

Bir ev ofisinde duvarlar nasıl düzenlenir?

En iyi çözüm, duvarları açık renge boyamaktır. Bu sayede oda yeterince aydınlık olacak. İç mekana ilginç bir karakter kazandırmak için bir fotoğraf duvar kağıdı, doğal tuğla veya ahşaptan yapılmış öğeler seçebilirsiniz. Çok para gerektirmeyen bir yöntem de duvarlardan birini farklı renge boyamaktır. Ancak yoğun ve gösterişli renklerden (örneğin kırmızı, turuncu, fuşya) kaçınılmalıdır. Rahatlamanızı ve gözlerinizi dinlendirmenizi sağlayan renk yeşildir. Bu nedenle, bu gölgedeki öğelerin ev ofisinde olduğundan emin olmaya değer. Duvarlardan birine bir çiçek motifi yerleştirmek iyi bir çözümdür (örn. Orman, orman, çayır).

Ev ofis aksesuarları

Bir ev ofisinin nasıl düzenleneceğini planlarken, eklemeler göz ardı edilmemelidir. Bunlar tüm düzenlemeyi vurgulayacak ve odaya estetik bir değer katacak unsurlardır. Süsler, iç mekana hakim olan stille tutarlı olmalıdır. Ev ofisine en şık ek saksı bitkileridir. Odayı biraz daha rahat hale getiriyorlar. Bitkiler en iyi şekilde bir masaya, pencere pervazına, çekmecelere veya yere yerleştirilir. Küçük ev ofislerinde özel çiçek yataklarına tavandan asılabilirler. Ev ofiste aydınlatma gerekli bir ektir. Bunlar, tüm düzenlemenin görünümüne uyması gereken avizeler, lambalar veya duvar lambalarıdır. Bunları odanın en önemli noktalarına yerleştirmelisiniz: masanın üstüne, masanın üzerine, odanın ortasına, belgelerin bulunduğu dolabın yanına. Bir ev ofisinde çalışacak diğer eklemeler şunları içerir:

  • tuval üzerine resimler,
  • çerçeveli posterler,
  • şirketin logosunun bulunduğu çerçeve içinde bir resim,
  • ilginç bir heykel veya heykelcik.

Bir ev ofisinde bulunan dekoratif bir unsur, aynı zamanda depolama için kullanılan tüm öğeler olabilir. Bu nedenle ilginç kutular, sepetler ve düzenleyiciler seçmeye değer.

Bir ev ofisi nasıl düzenlenir? En önemli mobilya

Bir ev ofisi düzenlemeyi planlayan kişiler, ekipmanın en önemli iki unsurunu seçmelidir: bir masa ve bir koltuk. Birincisinin yüksekliği ayarlanabilirken, ikincisi kaliteli malzemeden yapılmalı ve omurga için tüm olanaklarla (örneğin bir bel yastığı) donatılmış olmalıdır. Basit bir sandalye, lokomotor sistemle ilgili bir ağrı ve sorun kaynağı olabilir.

... devamını
-50%
-50%
-50%
-50%
-50%
-50%
-50%
Minimum:₺824₺1.647