Baskılar ve Posterler

Büyüleyici tarzdaki daire zarif ve lüks görünüyor. Büyüleyici tarzın neyle ilgili olduğunu görün.

İç mekandaki ihtişam tarzını karakterize eden nedir?

Görünüşün aksine iç mekandaki ihtişam tarzı sadece parlak aksesuarlardan ibaret değil. Öncelikle özenle seçilmiş malzemeler, zengin süslemeler, bol ışık, zıt renkler ve şık mobilyalardır. Düzenlemeler dikkatlice düşünülmelidir. Abartılı süslemeler, dekorun tuhaf görünmesine neden olabilir.

Büyüleyici tarz, 20. yüzyılın ortalarında Amerika Birleşik Devletleri'nde doğdu. Bu, o zamanlar en parlak dönemlerinde olan Hollywood filmlerinden kaynaklanıyordu. İzleyiciler, lüks iç mekanlar ve zarif kostümlerle sunulan aktrislere hayran olabilirler. Bu görüntüleri hızla kendi evlerinde yeniden üretmeye başladılar. Çoğu kişi için bu, on yıl önceki ekonomik krizden kurtulmanın bir yoluydu.

Glamour tarzı nedir?

Glamour tarzının klasik ve barok tarzının bir kombinasyonu olduğunu söyleyebilirsiniz. İç mekanın lüks, zarif, zengin ve şehvetli görünmesini sağlayan her iki trendin yetenekli birleşimidir. Modern unsurlar, özellikle çok özgün bir tasarıma sahip olanlar, giderek daha sık tanıtılmaktadır.

Büyüleyici stil şu şekilde karakterize edilir:

 • canlı ve etkileyici renkler (parlak gölgeler yok),
 • yüksek kaliteli malzemeler kullanmak,
 • ışıltılı kumaşlar ve parlak yüzeyler kullanmak,
 • altın kaplamalı aksesuarlar,
 • döşemeli döşeme,
 • özenle seçilmiş aksesuarlar ve mobilyalar,
 • çok uygun aydınlatma,
 • düzen ve simetri,
 • kontrast.

Büyüleyici tarz hangi iç mekanlara uyar?

Büyüleyici stil neredeyse her iç mekana uyar. İyi düşünülmüş bir düzenleme ile küçük dairelerde bile harika görünecek. Parlak duvarlar, parlak aksesuarlar, düzgün düzenlenmiş aynalar ve lambalar, odaların optik olarak genişlemesini sağlayacaktır. Cazibe tarzı hem apartmanlarda hem de evlerde düzenlenebilir. İç mekanların her biri farklı olanaklar sunar. En önemli şey, dekorun dikkatlice düşünülmüş olmasıdır. Ayrıca doğru oranları ve ölçülü tutmalısınız - aksi takdirde düzenleme grotesk ve kitschy bir görünüm kazanacaktır. Büyüleyici tarzda iç mekanlar düzenlerken, çeşitli ilhamlara göz atmaya veya bir iç tasarımcının yardımını kullanmaya değer.

Büyüleyici tarzda bir yatak odası

Büyüleyici bir yatak odası, mutlaka kapitone bir başlığa sahip olması gereken geniş ve rahat bir yatakla donatılmalıdır. Bu düzenlemenin en karakteristik unsurlarından biridir. Zengin bir şekilde dekore edilmiş çerçeveli bir yatak da seçebilirsiniz.

Büyüleyici bir yatak odasındaki duvarlarda, duvar kağıtlarını koymaya değer. Odayı aynı zamanda zarif ve rahat hale getirecekler. Bu dekorasyon sadece bir tanesine konulabilir, geri kalanı ise klasik renkte boyanabilir. Zemine koyu veya açık gölgeli paneller döşenmelidir.

Odada ayrıca parlak perdeler, hoş malzemeden yapılmış bir yatak örtüsü, ilginç bir tuvalet masası, büyük bir gardırop ve peluş bir halı bulunmalıdır. Yaldızlı unsurlara sahip lambalar ve bir avize unutulamaz. Pek çok insan ayrıca pelüş bir kanepe veya zarif bir puf seçer.

Mutfakta ve yemek odasında göz alıcı tarz

Büyüleyici tarzdaki mutfaklar genellikle mermer veya yaldızlı unsurlarla kırılmış beyaz, gri veya siyah renklerle dekore edilmiştir. Parlak fayansların yanı sıra odadaki parıltıyı ortaya çıkaracak ve optik olarak büyütecek çok sayıda lamba ve duvar lambası zorunludur.

Parlak mobilyalar, genellikle göz alıcı bir mutfak için seçilir. Bazı insanlar farklı bir çözüm seçer. Siyah veya beyaz dolaplar, örneğin mermer veya granitten yapılmış parlak bir üst ile kaplanmıştır. Tasarımlarıyla ihtişamlı stile uyan, uygun şekilde eşleştirilmiş bir lavabo, altın kaplama veya gümüş kaplama musluklar ve mutfak aletleri hakkında da düşünmeye değer.

Büyüleyici tarzdaki yemek odası geniş bir masa ve rahat sandalyelerle donatılmalıdır. En sık seçilenler kapitone veya kadife döşemeli olanlardır, ancak zengin bir şekilde dekore edilmiş sırtlıklara sahip olanlar da aynı derecede popülerdir. Doğrudan masanın üzerine kristal bir avize koymayı unutmayın.

Büyüleyici tarzda bir banyo neye benziyor?

Banyodaki ihtişamlı tarz, bir evin veya dairenin tüm düzenlemesini tamamlar. Odanın büyüklüğünden bağımsız olarak iç mekanı dekore etmek için birçok olasılık vardır.

Büyüleyici tarzda bir banyo parlak fayanslarla kaplanmalıdır. Renkler söz konusu olduğunda beyaz veya siyahı gri, altın, lacivert veya fuşya ile kombinleyebilirsiniz. Güçlü bir renk vurgusu, odaya daha da benzersiz bir karakter verecektir. Birçok insan mermeri veya taklidini seçer. Uygun fiyatlı ve küçük değişiklikler yapmanıza izin veren bir çözüm, fotoğraflı duvar kağıtlarıdır. Vinil ve lamine olanları seçmek en iyisidir.

Büyüleyici tarzda bir banyo için, genellikle ayaklı küvetler tercih edilir - özellikle yaldızlı ayaklı olanlar. Duş kabini seçen kişiler, duş teknesi olmayan ve duvarları tamamen camlı bir model seçmelidir. Lavabo, klasik süslemelere sahip bir şifonyer veya parlak cepheli bir asma dolaba monte edilebilir. Ayrıca büyüleyici tarzdaki bir banyoya eklemeye değer:

 • dekoratif çerçeveli büyük ayna,
 • dekore edilmiş avize veya duvar lambaları,
 • altın musluklar,
 • eşleşen ısıtıcılar, sabunluklar ve diğer gerekli aksesuarlar.

Cazibe tarzı aksesuarlar

Büyüleyici tarzdaki aksesuarlar şunları içerir:

 • imitasyon mermer veya damask desenli duvar resimleri,
 • dekoratif çerçevelerdeki resimler,
 • süslü çerçeveli aynalar,
 • zengin dekoratif unsurlara sahip mobilyalar,
 • kristal avizeler,
 • parlak şamdanlar,
 • vazolar,
 • tabaklar,
 • kapitone döşeme,
 • altın kaplama veya gümüş kaplama parçalar.

Göz alıcı iç mekanlarda da bazı tekstiller kullanılmaktadır. Kadife, kadife, pelüş veya ipekten yapılmalıdır.

... devamını
-50%
-50%
Minimum:₺477₺954
-50%
Minimum:₺477₺954
-50%
Minimum:₺595₺1.189
-50%