Baskılar ve Posterler

Boho stili, aksesuarların birleştirilmesinde rahatlık ve büyük özgürlük ile karakterizedir. Evinizi ve dairenizi boho tarzında nasıl dekore edeceğinizi görün.

Boho tarzında bir daire nasıl düzenlenir?

Boho tarzı rahat, rahat ve doğal olarak tanımlanır. Çağdaş formları eski unsurlarla birleştirerek karakterizedir. Aynı zamanda, diğer kültürlerden - dolayısıyla aksesuarların üzerindeki oryantal ve etnik motiflerden - açık bir ilham kaynağıdır. Boho tarzında bir dairenin nasıl düzenleneceğine dair bazı ipuçları.

Dairede boho stili, düzenlemelerde katı kurallara ve formlara bağlı kalmaktan hoşlanmayan kişiler için tasarlanmıştır. Onun yardımıyla yaratılabilen iç mekanlar ruhu ve içlerinde eşsiz bir atmosfer hakimdir. Sanatçılar, gezginler ve doğa severler tarafından hevesle seçilir. Kendini aksesuarlarla ifade etmek isteyen veya özgün kombinler ve aranjmanlar yaratmak isteyenlerin dairelerinde bulunur. Daha da önemlisi, bu her bütçeye uygun bir tarzdır - bit pazarlarından çok düşük bir fiyata çok sayıda mobilya ve aksesuar satın alınabilir.

Boho tarzını karakterize eden nedir?

Boho tarzının başlangıcı on dokuzuncu yüzyılda zaten gözlemlendi, ancak büyük ölçekte yalnızca geçen yüzyılın 70'lerinde tanındı. Kendi kurallarına ve kitle kültürüne aykırı yaşayan ve hareket eden sanatçılar arasında yayıldı. Dairelerinde, uzak ülkelere yapılan gezilerden çok sayıda orijinal eşya, tablo, eski mobilya, desenli kumaş ve hediyelik eşya vardı. Bununla birlikte, piyasayı dolduran ve hemen hemen her mağazada satın alınabilen plastik ürün kıtlığı vardı. Boho tarzı onu öne çıkardı. Boho tarzı konfor, özgürlük, doğallık ve özgünlük ile karakterizedir. Burada neredeyse hiç düzenleme kuralı yok. Antik çağla modernliğin yanı sıra çeşitli form ve aksesuarları birleştirmesine izin verilir. Bununla birlikte, uyarı, bunu ustaca yapmak ve abartıdan kaçınmaktır, çünkü etkisi grotesk olabilir. Dairede boho tarzının karakteristik özellikleri:

  • sıcak renkler,
  • etkileyici renkler,
  • halk sanatından ilham alan desen ve motifler,
  • antikalarla birleştirilmiş modern dekorasyonlar,
  • eski tarz mobilyalar,
  • ikinci el ürünler,
  • basitlik ve denetim,
  • doğal malzemeler,
  • abartı yok,
  • orijinal ve benzersiz düzenlemeler.

Boho tarzı duvarlar ve zemin

Boho tarzı dairelerde, zemin için en çok paneller veya doğal ahşap seçilir. Açık tonlar tercih edilir. Birçok kişi tahtaları beyaza boyamayı da tercih ediyor. Boho iç mekanlarındaki zeminin tüm düzenleme için sadece bir arka plan olduğunu hatırlamakta fayda var. Mutfakta veya banyoda boho tarzında biraz daha fazlası sağlanabilir. Orada, en çok fayans seçilir. Çoğu insan göze batmayan açık tonları seçer. Bununla birlikte, oryantal veya etnik desenli fayansları seçmeye değer, ki bu - özellikle banyoda - kendi başına bir süs olacak. Boho tarzı dairelerde duvarlar daha fazla düzenleme seçeneği sunar. Çoğu insan onları parlak veya sıcak renklerde tutmayı seçer (bal, paslı turuncu, donuk yeşil, kahverengi). Diğer duvar dekorasyonları için mükemmel bir üstür. Oryantal veya etnik motifli duvar resimleri, duvar kağıtları veya çıkartmalar çok popüler. Bitkileri tasvir eden grafikler de popülerlik kazanıyor. Fotoğraflı duvar kağıdı yerine duvarlardan biri yoğun renklerle boyanabilir. Boho tarzı iç mekanlar fuşya, turuncu, kırmızı, sarı ve turkuaz renktedir. Ancak, çok fazla gösterişli renk bulundurmamaya dikkat edin. Eklentiler için onları bırakmaya değer.

Boho tarzı ev mobilyaları

Boho tarzı mobilyalar çok önemli bir unsurdur. En iyi seçim, geçmişi ve ruhu olan ikinci el ekipmandır. Bu nedenle, masalar, çekmeceli sandıklar, kitaplıklar, masa veya büfe için bit pazarına veya antika dükkanına gitmek en iyisidir. Genellikle, az bir parayla, yalnızca küçük bir yenileme gerektiren ilginç ve benzersiz mobilyalar satın alabilirsiniz. Boho tarzı mobilyalar da mağazalarda mevcuttur. Giderek daha fazla şirket, eski stilize edilmiş masalar ve çekmeceli dolaplar oluşturmaya karar veriyor. Bu nedenle, orijinal ekipman aramak için kataloglarına göz atmaya değer. Boho tarzı iç mekanlarda ahşap mobilyalar kullanılmalıdır. Şekilleri basit olmalı, ancak ince süslemelere izin verilir. Birçok kişi paletlerden yapılmış bir yatak, kanepe veya masa almaya karar verir. Bu tür mobilyalar bağımsız olarak veya özel bir siparişle yapılabilir.

Boho tarzında ev aksesuarları

Boho tarzı aksesuarlar, düzenlemenin en ilginç kısmı. Burada gerçekten çok paranız yetiyor. Bu nedenle, ilk bakışta birbirine uymayan öğeleri birleştirmeye değer. Bu sayede iç mekan benzersiz bir karaktere bürünecek. Modern tasarıma sahip süslemelerin hediyelik eşyalar veya el işçiliği ile birleştirilmesinde de hiçbir engel yoktur. Hediyelik eşyalar ve önemli eşyalar, çekmeceli sandıklarda veya cam çekmecelerde sergilenmelidir. Müzisyenler ve sanatçılar, çalışmalarının araçlarını oturma odasına güvenle koyabilirler. Bu sayede iç mekan daha kişisel hale gelecek ve sahibinin kişiliğini ifade edecek. Ev tekstili, boho tarzı evlerde önemli bir rol oynar. Kanepeler, koltuklar ve yataklarda battaniye, yastık ve renkli yatak örtüleri eksik olamaz. En popüler olanları etnik ve oryantal motiflerdir. Ahşap zeminlere halı döşemeye değer - tercihen el dokuması. Boho tarzındaki tüm ev tekstili, doğal malzemelerden (keten, pamuk) yapılmalıdır. İlginç boho tarzı ev aksesuarları, çerçeveler veya posterlerdeki çeşitli resim türleridir. Soyut desenler sunabilir, aynı zamanda bitkisel ve etnik motifler de sunabilirler. Bunları duvara asmanıza gerek yok. Çekmecelerin sandıklarına ve hatta zemine yerleştirilebilirler. Birçok insan ayrıca rüya veya makrome yakalayıcılar yapmayı seçer. Boho tarzı bir iç mekanda saksı bitkileri var. Büyük yapraklı olanlar çoğunlukla seçilir.

... devamını
-50%