Çıkartmalar

Oturma odasındaki duvar dekorasyonu, tüm düzenlemenin etkisi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Oturma odasında duvarın nasıl dekore edileceğine dair ilhamlarımıza göz atın.

Oturma odasında duvar dekorasyonu - şık bir düzenleme için fikirler

Oturma odasındaki duvar dekorasyonu, tüm düzenlemenin etkisi üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Çoğu zaman, iç karakteri veren ve stili vurgulayan odur. Bazen ihtiyacınız olan tek şey, bir odayı tamamen değiştirmek için uygun şekilde eşleştirilmiş bir boya, duvar resmi, resimler veya çıkartmalar. İşte bir oturma odası duvarının nasıl dekore edileceğine dair bazı ipuçları.

Bir oturma odasında bir duvarı dekore etmek için birçok fikir vardır. Birçok kaynaktan ilham alabilirsiniz. İç tasarımla ilgili web veya dergilere düzenli olarak göz atmak iyi bir harekettir. Ayrıca profesyonel bir dekoratör veya iç mimarın yardımını da kullanabilirsiniz. Uzman, duvar dekorasyonunu oturma odası boyutuyla eşleştirmeye yardımcı olacak ve böylece odayı görsel olarak küçültebilecek ve bunaltabilecek hataları önleyecektir.

Oturma odasında duvarı dekore etmek için ipuçları

Oturma odasındaki duvar dekorasyonu, iç mekanın tarzına uygun olmalıdır. Her trend, süslü desenli bir duvar resmi kullanmanıza izin vermez. Ayrıca duvarın sadece iç mekanın karakterini vurgulamak için mi yoksa düzenlemenin odak noktası mı olabileceğini düşünmelisiniz. Ancak o zaman dekorasyonları ayrıntılı olarak planlamaya başlayabilirsiniz. Oturma odasındaki duvar dekorasyonu da iç mekanın boyutuna ve diğer özelliklerine uygun olmalıdır. Küçük, büyük, karanlık, aydınlık, yüksek ve alçak odalarda tamamen farklı çözümler kullanılabilir. Kapıların, pencerelerin, şöminenin ve görünür yapı elemanlarının düzenlenmesi de önemlidir.

Oturma odasındaki duvarları dekore etmek için dayanıklı ve dış etkenlere dayanıklı malzemeler seçmeye değer. Bu sayede uzun süre tadilata ihtiyaç duyulmayacağından emin olabilirsiniz. Sadece daha pahalı unsurlardan bahsetmiyoruz (örneğin ahşap ve mermer). Boyalar, duvar kağıtları ve fotoğraflı duvar kağıtları dahil tüm malzemelerin özelliklerini kontrol etmek gerekir. İyi bir çözüm, kişiselleştirilmiş duvar süslemeleri kullanmak ve onlardan kendi kompozisyonlarınızı oluşturmaktır. Bu sayede düzenlememiz benzersiz olacak. Aynı zamanda salonda tutkularınızı ve ilgi alanlarınızı göstermenin bir yoludur.

Oturma odasında büyük bir duvarın dekorasyonu

Oturma odasında büyük bir duvarın dekorasyonu çok fazla sorun olmamalı. Geniş odaların sahiplerinin göstereceği çok şey var. Onlar için koyu renkli boyaların yanı sıra büyük desenli duvar kağıtları ve duvar resimleri amaçlanmıştır. Bununla birlikte, onları tüm duvarlara koymamak hatırlamakta fayda var - boyutuna rağmen iç mekanı çok renkli ve ezici hale getirebilir.

Oturma odası ile çiçek veya bitki motifleri oldukça popülerdir. Birçok insan ayrıca ünlü binalardan birini veya geometrik bir deseni tasvir eden bir duvar resmi seçer. Dekoratif yapılar da iyi çalışır: mermer, tuğla, beton, taş, imitasyon granit, kuvars sinter, erimiş metal, pas.

Bir oturma odasında büyük bir duvarı dekore etmenin en kolay yolu boyamaktır. Geniş odalarda renklerle oynanabilecek bir yer var. Sadece koyu renkleri değil, biraz daha koyu ve yoğun renkleri de seçebilirsiniz. İyi bir fikir gölgelendirmedir, yani ombre etkisi ve farklı tonların yumuşak geçişi. Birkaç şekilde gölgeleyebilirsiniz. Minimum 4 renk seçilmesi tavsiye edilir.

Küçük bir oturma odasında duvar dekorasyonu

Küçük bir oturma odasında duvar dekorasyonu dikkatlice düşünülmelidir. Yanlış malzeme ve desen seçme ve dolayısıyla abartılı bir etki elde etme veya odayı optik olarak küçültme riski yüksektir. Büyük desenler ve koyu renkler küçük iç mekanlara uymaz. Küçük bir oturma odasında bir duvarı dekore etmek için boyalar, duvar kağıtları, duvar resimleri ve çıkartmalar ile doğal malzemeler veya bunların taklitlerini kullanabilirsiniz. Aslında sınır yok. Ancak, parlak renkler ve minimalist tasarımlar seçmenin en iyisi olduğu unutulmamalıdır. Sadece duvarlardan biri koyu renkle kaplanabilir. Duvar resmi, tuğla veya ahşap ile benzerdir.

Bir odayı biraz aydınlatmak isteyenler, pencere motifli veya açık alan manzaralı bir duvar duvarını tercih etmelidir. Burada bir köprüyü, sahili, okyanusu, dağları, ormanı gösteren grafikler kullanışlı oluyor - seçim gerçekten çok büyük. 3D duvar resimleri de giderek daha popüler hale geliyor. Oturma odasında muhteşem bir etki elde etmenizi sağlayan modern bir duvar dekorasyonu. İç mekanı değiştirmek ve çok fazla para harcamamak için çıkartmaya değer. Kurulumu kolaydır ve ek yapıştırıcı veya başka malzemeler gerektirmezler. Görünüşün aksine sadece çocuk odaları için uygun değiller. Çeşitli boyutlarda mevcutturlar ve üzerlerine hemen hemen her grafiği koyabilirsiniz. Genellikle küçük bir oturma odasında duvar dekorasyonu olarak, bir duvar resmi veya resimden çok daha iyi çalışırlar.

Oturma odasındaki duvara hangi süslemeler sığar?

Doğru boyaları, duvar kağıtlarını ve fotoğraflı duvar kağıtlarını seçmenin yanı sıra diğer duvar dekorasyonlarını da düşünebilirsiniz. En popüler olanları görüntüler. Alüminyum veya PVC'nin yanı sıra kanvas üzerine, çerçeveye veya çerçeveye yerleştirilebilirler. Salonlar için birkaç parçadan oluşan grafikler tavsiye edilir. Bunlar diptikler, triptikler veya dörtlülerdir. Geleneksel resimlerden çok daha ilginç bir etki yaratırlar.

Oturma odasındaki duvar süsleri poster veya özel fotoğraflar da olabilir. Ayrıca, aile yadigarlarını veya seyahatinizden getirilen eşyaları (örneğin, maskeler) üzerine koymak da iyi bir fikirdir. Makramalar, yani el dokuması duvar halıları da oldukça popüler hale geliyor. Odayı biraz daha rahat hale getiriyorlar.

Oturma odasındaki duvara bir ayna da yerleştirebilirsiniz. Esas olarak ihtişam tarzında bulunan bir süslemedir. Bununla birlikte, onu farklı bir düzene sokmamızı engelleyecek hiçbir şey yoktur. Aynalar, küçük odalar için iyi bir çözümdür çünkü onları optik olarak büyütürler.

... devamını
-50%