Duvar Resimleri Erkek çocuk

Bir çocuk odası birçok düzenleme olanağı sunar. Bir çocuğun odasını nasıl dekore edeceğinizi ve boyayacağınızı görün.

Bir çocuk için bir oda nasıl düzenlenir? Pratik tavsiye

Çocuk odasında kendini iyi ve güvende hissetmelidir. Odada oynamak için çok yer var. Ayrıca pratik oyuncak bölmeleri de vardır, bu sayede işleri düzenli tutmak zor olmayacaktır. Bir erkek çocuk için nasıl oda ayarlanacağına dair pratik ipuçlarına bakın.

Piyasada bir çocuk odası için mükemmel olan birçok aksesuar bulunmaktadır. Benzersiz bir iç mekan elde etmek için ihtiyacınız olan tek şey ilginç bir duvar kağıdı, fotoğraf kağıdı veya çeşitli çıkartma türleri. Bir erkek çocuk odasının nasıl düzenleneceğine dair ilhamlar, en son trendlerde ve aynı zamanda çocuğun en sevdiği peri masallarında ve tutkularında bulunabilir.

Bir çocuk için bir oda nasıl düzenlenir?

Bir erkek çocuk için nasıl oda ayarlanacağına dair birçok fikir var. Çeşitli dekoratif unsurlara erişim sayesinde, düzenleme söz konusu olduğunda pratikte hiçbir kısıtlama yoktur. Ancak, odayı sözde bölmeyi unutmayın. aktivite bölgeleri. Onlar:

 • uyku ve dinlenme bölgesi,
 • öğrenim bölgesi,
 • eğlence bölgesi.

Bunlardan ilki, bastırılmış renkler ve gereksiz uyaranların yokluğu ile ayırt edilmelidir. Benzer şekilde, çalışma alanı. Öte yandan oyun alanında parlak renkler, dekorasyonlar ve favori eşyaları kullanabilirsiniz. Bir erkek çocuk için küçük ve dar bir oda düzenlemek için çözüm aramak biraz daha sorunlu olabilir. Yukarıdaki bölgeleri ayırmak zordur, ancak imkansız değildir. Bir fikir, odaya bir asma kat kurmaktır. Üst kısmında bir yatak ve hemen altında bir masa olmalıdır. Bu sayede odadaki kalan alan tamamen oyun alanına ayrılabilir.

Bir çocuğun odası nasıl boyanır?

Bir çocuğun odasını nasıl boyayacağınızı mı merak ediyorsunuz? Doğru rengi seçmek birkaç faktöre bağlıdır. Bunların arasında esas olarak bahsedilmektedir:

 • çocuğun yaşı,
 • odanın boyutu,
 • planlı süslemeler,
 • mobilyanın rengi.

Birçok ebeveyn, çocuğun odasını parlak renklerle boyamaya karar verir: beyaz, mavi, gri. Bu sayede daha fazla duvar dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Esas olarak renkli duvarlara her zaman uymayan desenli duvar resimleri veya çıkartmaları hakkında konuşuyoruz. Bir çocuğun odasının nasıl boyanacağına dair başka bir fikir, her duvarı farklı bir renkle kaplamaktır. Bu şekilde uyku bölgesini oyun alanından kolayca ayırabilirsiniz. Bu düzenleme okul öncesi çocuklar için en iyi sonucu verir. Ancak, birbirine uyan renkleri seçmeyi unutmayın. Aksi takdirde, oda çok bunaltıcı hale gelebilir. Önemli bir nokta sadece çocuğun odasının nasıl boyanacağı değildir. Doğru boyayı seçmek de aynı derecede önemlidir. Dayanıklı, uygulaması kolay ve temizlemesi kolay olmalıdır.

Bir çocuk için oda nasıl döşenir?

Bir diğer önemli konu da bir çocuğun odasının nasıl döşeneceği. İçinde çok fazla öğe olmaması kuralını kabul etmek iyidir. O zaman, en küçük odada bile eğlenmek için bolca alan bulabilirsiniz. Az miktarda mobilya da kaza riskini azaltır.

Çocuğun odası şunları içermelidir:

 • bebek karyolası veya kanepe,
 • bir boyama masası veya çalışma masası,
 • giysiler için iki kapılı gardırop,
 • oyuncaklar için şifonyer veya kitaplık,
 • kitaplık.

Oda için çeşitli kaplar, kutular ve dekoratif karton kutular satın almak iyidir. Blokları, arabaları, maskotları ve diğer oyuncakları saklamak için mükemmeldir. Bu sayede odayı düzenli tutmak kolaydır ve oyun sonrası temizlik sadece birkaç dakika sürer.

Bir erkek ve bir kız için ortak bir oda nasıl düzenlenir?

İki çocuğun bir odayı paylaşması yaygındır. Aynı cinsiyetten kardeşlerde genellikle sorun yoktur. Bir erkek ve bir kız için ortak bir odanın nasıl düzenleneceğine karar vermek gerektiğinde zorluklar ortaya çıkar. Çocuklara odadan en azından kendilerine ayrılacak bir parça vermek iyi bir fikirdir. Çözüm şunlar olabilir:

 • odanın bir bölme duvarla ikiye bölünmesi,
 • odaya bir ranza koymak,
 • odayı bir kitaplık ile ikiye ayırmak.

Parçaların her birinin ayrı bir düzenlemesi olabilir - daha çocuksu veya kız gibi. Bazı ebeveynler, iç mekanı nötr bir tarzda dekore etmeye karar verir. Bu özellikle büyük çocuklar için geçerlidir.

Bir çocuğun gençlik odasının düzenlenmesi

Bir çocuğun odasını dekore etmek biraz daha zor olabilir. Gençlerin kendi açıkça tanımlanmış zevkleri vardır. Ayrıca odanın biraz daha olgun görünmesini de istiyorlar - tüm masal karakterleri, oyuncaklar ve maskotlar yok olmalı. Onların yerini en sevdikleri hobilerle veya şu anki idolleriyle ilgili şeyler alıyor. Çocuğun odanın düzenlenmesine katılmasına ve odanın iç kısmına karar verirken ona biraz özgürlük vermesine izin vermeye değer. Bu, kendilerini ifade etmelerine ve fikirlerinin önemli olduğundan emin olmalarına olanak tanır. İlk önemli nokta, çocuğun odasının nasıl boyanacağıdır. Gençler genellikle en sevdikleri rengi duvarda görmek isterler. Genellikle güçlü renklerdir: kırmızı, mor, lacivert, turuncu. Ancak, odayı biraz bunaltabilecekleri unutulmamalıdır. Bu nedenle, burada bir uzlaşma sağlamaya ve onları yalnızca bir duvara yerleştirmeye değer.

İlginç bir çözüm, bir gencin tutkusuyla ilgili bir duvar resmi yerleştirmek olabilir. Bir futbol taraftarının odası bir sahaya veya favori stadyumunun manzarasına sahip olmalıdır. Otomobil, müzik, grafiti veya kaykay hayranları da kendileri için mükemmel tasarımları seçecekler. Tek dokunuşla iç mekana tamamen yeni bir karakter kazandırabilirsiniz. Bir fotoğraf duvar kağıdı seçilmezse, çocuğun odası eğlenceli posterlerle dekore edilebilir. Duvara asılmasına gerek yoktur. Bunları çerçevelemek ve bir şifonyere, masaya ve hatta yere yerleştirmek iyi bir fikirdir.

... devamını